Vyhľadávanie

Zobrazené:1 - 2 produktov z 2
24051

Intercom: CALEFFI CLF545376 DIRTMAGPLUS 1" s magnetom a filtrom, multifunkčné zariadenie s odlučovačom nečistôt

Caleffi DIRTMAGPLUS 1" je multifunkčné zariadenie s odkalovačom a filtrom.

- telo z technopolyméru
- dva vymeniteľné filtre s oceľovým sitkom
- uzatváracie mosadzné ventily
- osadenie je prispôsobiteľné...
 

141,82 €

bez DPH: 118,18 €

24052

Intercom: CALEFFI XS - magnetický filter odlučovača nečistôt pod kotlom

Caleffi XS® podkotlový magnetický filter

NEČISTOTY A PLYNY SPÔSOBUJÚ TEPELNÝM ZDROJOM VEĽKÉ PROBLÉMY

Aktuálne predpisy výrazne prispievajú k výmenám niektorých prvkov na vnútorných vykurovacích systémoch, ako sú napríklad zdroje tepla. Práve tie prešli v posledných rokoch výrazným technologickým vývojom, keď z bežných konvenčných sa produkcia presúva na kondenzačné systémy. A s touto zmenou súvisí tiež premena jednotlivých vnútorných prvkov kotla.
Ako to už býva, nové kotly sa často inštalujú na existujúce systémy, z ktorých mnohé už zďaleka nefungujú optimálne. To týmto novým kotlom spôsobuje bezpočet problémov daných niekoľkými faktormi. Jeden z najdôležitejších faktorov súvisí s pôsobením nečistôt, ktoré obsahujú vykurovacie rozvody. Tieto nečistoty môžu negatívne ovplyvniť inak bezproblémovú prevádzku kotla a to najmä:

  • Preťažením a zablokovaním čerpadla, dané špecifickou geometriou a magnetickým poľom rotora čerpadla dochádza k zachytávaniu nečistôt v tomto čerpadle, čo vedie k jeho preťaženiu, nadmernému opotrebeniu až zablokovaniu.
  • Znížením efektivity tepelnej výmeny na výmenníku kotla - nečistoty, ktoré sa dostanú na povrchy, cez ktoré dochádza k prenosu tepla zo zdroja na kvapalinu sa na tomto povrchu zapečú, čím znížia kapacitu prietoku a zároveň efektivitu samotnej tepelnej výmeny.

Často sú možné hrozby poškodenia prvkov systému podceňované rovnako ako:

  • Korózia diferenčnej aerácie ak je kovový povrch v styku s vodou, v ktorej sú nečistoty, zachytávajú sa tieto nečistoty na kovový povrch. Takto dochádza k tvorbe dvoch zón (voda / nečistota a nečistota / kov) s rozdielnym podielom oxidu, čo tvorí lokalizované bunky s rozdielnym prúdom. To vedie k šíreniu korózie kovového materiálu.
  • Nepravidelná funkcia ventilu - v prípade nepravidelného používania ventilov môže dôjsť k ich zaneseniu a zatuhnutiu funkčného mechanizmu vplyvom usadenia nečistôt. Takto môže byť zablokované sedlo ventilu, čo vedie k jeho nedosadaniu, únikom vody a problémom s plynulosťou regulácie.
  • Nedostatočná tepelná výmena - dochádza k nej najmä pri zanesení spodných častí radiátora nečistotami.

Kotol a vnútorné vykurovací systém možno chrániť v zásade jednoduchou inštaláciou odkaľovacieho zariadení. To kombinuje proces separácie nečistôt z prietočného média s veľkou výhodou a to tou, že je schopný je zhromažďovať a skladovať mimo prietokový profil v spodnej časti odkaľovača a tak je zabezpečené zachovanie prietokových charakteristík systému. Inštalácia tohto typu zariadenia vyžaduje svoj priestor, ktorý môže byť mnohokrát problém, najmä pokiaľ ide o inštalácii kotla v kuchyni.

Caleffi XS® podkotlový magnetický filter - Všetky problémy súvisiace s ochranou kotla a vykurovacieho systému pred nečistotami rieši svojím kompaktným dizajnom Caleffi XS®. A na trhu nemá obdobu.

 

68,33 €

bez DPH: 56,94 €

Používaním stránok prevádzkovateľa súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.
Viac informácií OK